wtorek, 1 kwietnia 2014

Coś czego się nie spodziewałem

Muszę przyznać że zrobiłem coś czego nie spodziewałem się że kiedykolwiek będę musiał :D Może ktoś pamięta (pewnie nie) że miałem napinacz przykręcony na samą miskę suportu. Niby takie połączenie też jest spoko, ale przykręcając suport żabką nie ma raczej możliwości przyłożenia porządnego momentu. Niby jest, ale nasz suport raczej nie będzie wyglądał tak jak wcześniej.

Tak więc stwierdziłem że wypadałoby w końcu kupić śrubki do przykręcenia napinacza pod ISCG. Dobrze by było gdyby były to jakieś w miarę standardowe śruby. Jednak jak wiemy siedzą tam śruby z łbem stożkowym. I tutaj właśnie pojawił się problem. W zwykłych sklepach nie idzie tego dostać. Poszedłem więc do sklepu metalowego który miałem po drodze na wydział, pytam się, nie ma.

Nie będę specjalnie szukał sklepów ze śrubami żeby kupić kilka śrubek. Co więc zrobiłem? Ano, kupiłem śrubki przez internet. Tego właśnie nigdy się nie spodziewałem. Żeby w sumie to taką podstawową rzecz musieć kupować w sieci? No cóż. Pewnie bym się tylko nachodził i naszukał i i tak bym nie znalazł bo rzadko komu potrzebne jest takie coś.

Od razu kupiłem 20szt. lepiej mieć zapasy
Tak więc przy okazji stwierdziłem że kupię też klucz do suportu. Odkręcanie żabką nie za bardzo zdaje egzamin, niby się da, ale czasem trzeba się nieźle umęczyć, a i można nieźle rozwalić miski. Klucz kupiłem w sklepie bitul.pl i muszę przyznać że jest to chyba najlepszy klucz w tej cenie. Dobrze pasuje do misek, a i nie ma problemu z lekko objechanymi od żabki. Jednym słowem pasowanie idealne. A po za tym to polski produkt wykonany z grubej stali. Tak więc pewnie przeżyje kilku serwisantów :D

Narzędzia od BITULaJak widać kupiłem też miernik do łańcucha. Też całkiem spoko. Od razu sprawdziłem swój łańcuch za pomocą suwmiarki i tego miernika. Na szczęście jeszcze jest spoko, a wyniki były spójne :P

Do zakupów dołączyłem jeszcze smar do hamulców pracujących na płynie DOT, ale o tym już w kolejnym poście.

1 komentarz:

  1. Mam taki i kilka innych kluczy bitula - potwierdzam, wymiatają :)

    OdpowiedzUsuń